Завод-виробник паркетної дошки «MALBORG» на 15 років бере гарантійні зобов’язання за якістю(цілісність дошки) та екологічності своєї продукції, за умови дотримання правил зберігання, експлуатації та догляду.

Рекомендації. Монтаж паркетноїї дошки «MALBORG».

  • Спосібпроб №1

Монтаж “плаваючим способом”: 15-ти мм паркетні дошки в так звану плаваючу підлогу, тобто без кріплення її до основи, на м’яку підкладку 2-3 мм. Паркет монтується на суху, рівну і жорстку основу. В його якості можуть використовуватися старі дерев’яні підлоги, текстильні покриття, сухий бетон, фанера, старий лінолеум без механічних пошкоджень, ДСП.

З’єднання шип-паз обов’язково проклеюється клеєм ADESIV K450 (Італія). Змонтований ряд та проклеєний торець паркетної дошки фіксуються по краях клинами на 5 годин, після чого вони виймаються.

Паркетні роботи слід розпочинати з перевірки рівності основи. Допустимі відхилення повинні бути не більше 1-2 мм на 2 метри відстані. При необхідності основа вирівнюється та ремонтується. Підлога з плит або дерева шліфує. Перевіряється міцність старих дощатих підлог, для усунення скрипів їх посилюють, підкручуючи шурупами, при необхідності також проводиться вирівнювання плитами або сумішами, що вирівнюють. Відносна вологість бетонної основи (RH) без додаткової вологоізоляції повинна бути 60% (2%), з вологоізоляцією 80% (3%).

При влаштуванні підлог над підвалами, теплими та вологими приміщеннями, наприклад, лазнями, душовими або подібними приміщеннями, завжди потрібний пристрій надійної вологоізоляції. Наприклад, з 0,2 мм поліетиленової плівки, по краях покладеної внахлест з перекриттям на 200 мм і закріпленням швів клейкою стрічкою (скотчем).

 

  • Спосібпроб №2

Спосіб приклеювання на стяжку. Цей метод є найчастішим і використовується як для традиційного, так і для готового паркету. Важливою вимогою є не тільки рівність стяжки, перепали не повинні перевищувати 2 мм на 2 м довжини, але і міцність стяжки (не нижче 10 мПа). Вологість не більше 2%.

Відносна вологість повітря в приміщенні (RH) під час та після монтажу не повинна становити 40-60%, температура близько +20°С.

Перед нанесенням клею стяжка ґрунтується для забезпечення адгезії клею та для додаткового зміцнення. Якщо є ймовірність попадання вологи в стяжку з нижніх шарів (приміщення знаходиться над вологими зонами), то обов’язково використовується грунт ґрунту Primer PA400 (Італія).

Клей наноситься за допомогою зубчастого шпателя, дотримуючись вимог щодо витрати клею та умов роботи, зазначених в інструкції. Ми рекомендуємо використовувати двокомпонентні клеї ADESIV: Pelpren PL 6, Euro 5 та Pelpren PL60Е. Завжди між стіною та паркетним полотном залишають зазор 8-10 мм для сезонних коливань деревини.

  • Спосібпроб №3

Монтаж із повним приклеюванням на фанеру. На підготовлену основу кріплять фанеру на клей і фіксують дюбелями, потім фанера шліфується шліфувальною машиною, щоб не було перепадів між листами. Зубчастим шпателем наноситься клей на фанеру та укладається паркет з обов’язковим кріпленням по периметру дощок цвяхами. При монтажі таким способом паркетну дошку можна 3-4 рази перешліфувати і покрити лаком або олією-віском.

УВАГА! Відносна вологість повітря в приміщенні (RH) під час та після монтажу має знаходитися в межах 40-60%, температура близько +20°С.

Дерево є природним матеріалом, тому паркетна підлога живе: розширюється або стискається при зміні вологості повітря. Тому меду підлогою та стінами у житлових кімнатах середнього розміру необхідно залишати відстань у 10 мм, яка надалі закриється плінтусом. Для забезпечення надійного стискання при стягуванні дощок використовуйте достатню кількість клинів. У приміщеннях великого розміру відстань має бути 1,5 мм за кожен метр ширини підлоги. Наприклад, за 8 м ширини паркетного покриття відстань повинна становити: 1,5 мм х 8 = 12 мм. Відповідні проміжки необхідно залишати у місцях проходу труб. На площах, які перевищують за шириною 8 метрів або при переході в інше приміщення, паркетну підлогу необхідно розділити «вільним швом», який закривається окремою планкою. «Вільний шов» робиться дома дверного отвору чи іншому відповідному місці.

Розтин упаковок паркету необхідно проводити у міру просування монтажних робіт. Перед початком робіт перевірте, щоб паркетні дошки не мали дефектів. У випадку, якщо паркетна дошка пошкоджена або має дефект, використовуйте неушкоджену її частину на початку/кінці ряду або ділянках, які будуть приховані. Відходи під час монтажу становлять приблизно 5-7%.